מאמרים בנושאי תקשורת

ערכות שמע

כשאנחנו יוצאים לטיול מאורגן או אפילו טיולי פרטי, אנחנו יכולים להיעזר בערכות שונות על מנת לקבל הסברים ומידע אודות המקומות בהם אנו מבקרים. לא מעט אנשים בוחרים להשתמש בטאבלטים, מכשירי סלולר ואפילו בספרים לשם כך. אך הערכות המקובלות היום הן ערכות שמע. 
 
ערכות שמע כבשו את המוזיאונים ואתרים היסטוריים השונים, בזכות העובדה, שניתן להשתמש בערכות אלה, בזכות העובדה להפוך את ההדרכה שניתנת בדרך כלל במקום על ידי מדריך מקומי, להקלטה שניתן אף לתרגם אותה לשפות שונות. כך המטיילים יכולים לקחת את ערכת השמע ולשמוע את ההדרכה, בשפה שלהם, לאורך כל המסלול. את ההערכה מחזירים המטיילים בסוף המסלול. 
 
אך אל רק מקומות רשמיים משתמשים בערכות שמע. כיום אנחנו יכולים למצוא חברות טיולים מאורגנים ומדריכים בודדים משתמשים בערכות שמע מסוגים שונים. מדבור על ערכות שיש להן כמה אפשרויות: ראשית, הן מאפשרות למדריך לדבר בצורה רגילה והמטיילים מקבלים את ההדרכה שלו בצורה ישירה, באמצעות מערכת השמע. כך הוא לא צריך לצעוק או לדבר בקול רם. שנית, בזכות מערכת השמע, אפשר להתגבר על קולות רקע, המטיילים הולכים עם המערכת שלהם, וגם במקומות הומי אדם הם יכולים לשמוע מה נאמר. שלוש, ערכות השמע מאפשרות להשמיע גם מוזיקה בין הדיבורים, ולשלב דברים נוספים שהופכים את הטיול להרבה יותר נעים. 
 
ערכות שמע כוללות מספר רב של ערוצים, לעיתים אף חמישים במספר, הן מאפשרות שידור לטווחים ארוכים, מה שמקל מאוד על מדריכים שעובדים עם מטיילים שמתקשים בהליכה, כמו כן הערכות מאפשרות לשלב בין מוזיקה לדיבורים. הערכות הן נטענות, ומאפשרות עבודה למשך יום שלם. הערכות מתחברות לאוזניות לרווחת המטיילים וכן למיקרופון עבור המדריך. 
 
חשוב להבהיר, ערכות שמע אינן מיועדות אך ורק למטיילים ולמדריכי טיולים. הן מתאימות גם למורים שמטיילים עם תלמידים, להדרכות במסגרות מקצועיות ועוד. מדובר בערכות שניתן לעבוד איתן בצורה צמודה, הן מאוד קלות לשימוש, נוחות ופשוטות. אנחנו יכולים לראות קבוצות שונות במסגרות מקצועיות משתמשות בערכות מסוג זה. בחלק מן המקרים הן רוכשות ערכות שמע ובחלק מן המקרים הן שוכרות אותן. 
 
לסיום, אנחנו רוצים להמליץ בפניכם על חברת טליסול, חברה אשר מתמחה בשיווק, מכירה והשכרה של מערכות קשר מסוגים שונים ובפרט מערכות שמע. אצל חברת טליסול תוכלו למצוא מערכות למדריכי טיולים, קבוצות מאורגנות, מטיילים בודדים ועוד. בחברה תקבלו הדרכה מפורטת אודות המערכת ואופן השימוש בה. 

ציוד להשכרה

נתב ראוטבר של חברת TP-Link דגם TL-MR3220
סדרת ה-CM מספקת מכשירי קשר דו-כיווני ניידים מצוידים CM 140/200/300 היטב בתכונות קלות לתכנות, ובעלי חוזק, קשיחות ועמידה בתנאים קשים כמיטב המסורת של מכשירי מוטורולה.

עוד מאמרים