מאמרים בנושאי תקשורת

ערכות הדרכה

הרעיון של ערכות הדרכה החל לתפוס, כאשר מדריכי טיולים שיצאו עם קבוצות של טיולים מאורגנים, ראו עד כמה חומר כתוב, איננו יכול להוות בסיס להדרכה במהלך טיול. זו הסיבה שעם הזמן הם עברו להשתמש בערכות הדרכה מסוגים שונים.

ערכות הדרכה הן ערכות שמאפשרות למדריכים להעביר את מה שהם רוצים למטיילים שלהם, וכפי שנראה בהמשך השימוש בערכות הוא לא רק במסגרת של טיולים מאורגנים, באמצעות מערכת שמע פשוטה. המערכת עובדת על מספר רב של ערוצים, קרוב ל-50 במספר. היא עובדת על מרחק שידור של 100 מטר, מה שמאפשר למדריכים לשדר גם למי שמתקשה בהליכה או גם אם מדובר בהדרכה של נוסעים במספר כלי רכב (לכן מדריכים שנוהגים להדריך טיולים בג'ונגלים של אפריקה נוהגים להשתמש בערכות מסוג זה). יתרונות נוספים של ערכות אלה, שמדובר בערכות מאוד קלות, ניתן להטעין אותן, אחרי הטעינה הן עובדות במשך 40 שעות, וכן יש להן אפשרות להיתפס על התיק או על החגורה בצורה נוחה.

כפי שציינו ערכות הדרכה פופולאריות מאוד בקרב מדריכי טיולים שיוצאים עם קבוצות בטיולים מאורגנים, אך למעשה אנחנו יכולים למצוא ערכות מסוג זה, בשימוש גם במקומות אחרים. למשל, כשיש קבוצה גדולה של תלמידים ומדריך שמבקש להדריך אותם בצורה נוחה, בלי להרים את קולו ובצורה שתאפשר להם להאזין לדברים בצורה נוחה. זה נכון לא רק במסגרת בית ספר או תיכון, זה נכון גם במסגרת האוניברסיטה בסיורים או בעבודה במעבדות, זה נכון לגבי חברות בתחומים שונים שמעוניינים להעביר הדרכה לעובדים שלהם, וזה נכון בעוד מגוון תחומים.

מי שמעוניין יכול לשלב עם שימוש בערכת הדרכה, גם אביזרים נוספים, החל מערכות שמע שמאפשרות קבלת הסברים בצורה נוחה יותר, אביזרים ויזואליים שמשלבים בהדרכה אלמנטים נוספים, שאינם בהכרח נראים בשטח בזמן ההדרכה, וכמו כן ניתן לשלב בזכות ערכות אלה, גם פעילויות מסוגים שונים, אותם יש להכין כמובן לפני היציאה לשטח. חשוב לציין שאת הערכה מוטב לבדוק לפני השימוש הראשוני בה, על מנת לוודא שהיא אכן עובדת בצורה נאותה.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על חברת טליסול, חברה המתמחה בשיווק, מכירה והשכרת מערכות שמע וקול שונות. בין היתר החברה משווקת מוצרי הדרכה למורי דרך ומדריכי טיולים מסוגים שונים. אצל החברה תוכלו ליהנות ממגוון סוגי מערכות, הסברים מפורטים על כל מערכת, ייעוץ והדרכה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות החברה, והם ישמחו לעזור לכם בכל שאלה ובעיה. 

ערכות הדרכה

עוד מאמרים